Reinfection could not occur in SARS-CoV-2 infected rhesus macaques
 
Başlık:      Reinfection could not occur in SARS-CoV-2 infected rhesus macaques
Categories:      KORONA
BookID:      mcbü 25.03.20 oyku1
Yazarlar:      Linlin Bao
ISBN-10(13):      mcbü 25.03.20 oyku1
Number of pages:      0
Language:      English
Price:      0.00
Rating:      0 
Picture:      cover
Ebook:      Download ebook1.990226v1
Description:     

Bu çalışmada, SARS-CoV-2 ile enfekte olmuş maymunların yok olan semptomlarından sonra yeniden maruziyetin longitudinal izlenmesi amaçlandı.

Bazı maymunlarda kilo kaybının, esas olarak burun, yutak, akciğer ve bağırsakta viral replikasyonun yanı sıra enfeksiyondan 7 gün sonra orta interstisyel pnömoninin birincil enfeksiyondan sonra rhesus maymunlarında açıkça gözlendiği bulundu. Semptomlar hafifletildikten ve spesifik antikor pozitif olarak test edildikten sonra, enfekte olmuş maymunların yarısı aynı dozda SARS-CoV-2 suşu ile yeniden konuldu.

Dikkat çekici bir şekilde, ne yeniden enfekte olduktan 5 gün sonra (dpr) tüm birincil doku kompartmanlarında zaman çizelgesi boyunca nazofaringeal ve anal swablardaki viral yükler ne de viral replikasyon saptanmadı. İzlem virolojik, radyolojik ve patolojik bulguları ile birlikte, tekrar maruz kalan maymunlar, yeniden yakalama olmadan enfekte olan maymuna benzer şekilde COVID-19’un nüksünü göstermedi. Birlikte ele alındığında, sonuçlarımız birincil SARS-CoV-2 enfeksiyonunun, hastalığın prognozu ve aşı tasarımı için hayati etkileri referans alan müteakip maruziyetlerden koruyabildiğini gösterdi.


Reviews


Please past text to modal